SENIORZY-WYNIK KOLEJKI 22

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

28 KWIECIEŃ 2018 /SOBOTA/ STRZELIN GODZINA 16:00
STRZELINIANKA STRZELIN 5-1 CZARNI JELCZ-LASKOWICE

Bramki: Robak, Korgul, Chytry, Rudzki, Babuśka

Skład: Wiśniowski, Korgul, Gocz, Robak, Rogan, Dewerenda, Chytry, Korzyński, Malinowski, Będkowski, Rudzki

Rezerwowi: Babuśka, Pawlak, Stanisławski, Lubecki, Cuker, Wojewoda

Zmiany: Cuker za Korgul, Stanisławski za Chytry, Lubecki za Korzyński, Wojewoda za Malinowski, Babuśka za Rudzki, Pawlak za Będkowski

Strzelinianka efektownie i wysoko pokonała w sobotę Czarnych Jelcz Laskowice 5:1 (4:1). O domowej wygranej przesądziła zabójcza skuteczność naszej drużyny w pierwszej połowie gry. W tej fazie meczu niemal każdy strzał piłkarzy Strzelinianki lądował w siatce, a festiwal strzelecki rozpoczął Robak, który wykorzystał dobre podanie Malinowskiego. Drugą bramkę zdobył Korgul, a świetną asystą popisał się Dewerenda. Kolejne bramki były dziełem Chytrego i Rudzkiego. Ten pierwszy wygrał "przebitkę" i z zimną krwią pokonał golkipera Czarnych, a drugi trafił do siatki uderzeniem zza pola karnego. Piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem i mocno utrudniła mu interwencję. Goście odpowiedzieli golem z rzutu wolnego. Mecz mógł się jednak potoczyć inaczej, a nasz zespół już przed przerwą mógł grać w osłabieniu. Bardzo ostro interweniował Dewerenda, a przyjezdni domagali się czerwonej kartki dla naszego piłkarza. Arbiter ukarał zawodnika tylko żółtą kartką. Gdyby dał czerwoną, to nikt nie mógłby mieć do niego pretensji. Po zmianie stron Czarni próbowali ambitnie odrobić straty, ale Strzelinianka grała czujnie w obronie. Przyjezdnych dobił ładnym strzałem rezerwowy napastnik Babuśka. Na uwagę zasługuje niezła frekwencja na trybunach, a do Strzelina przyjechało sporo sympatyków Czarnych. Warto też odnotować, że zarząd naszego klubu już tradycyjnie zadbał o stoisko gastronomiczne dla kibiców. Kolejny mecz Strzelinianki odbędzie się znów w Strzelinie w najbliższy wtorek (01.05) o godz. 17.00. Rywalem podopiecznych trenera Mikody będzie wicelider - Orzeł Prusice.

 

Kolejka 22 - 28-29 kwietnia

 

Pauza: Zachód Sobótka.
GKS Kobierzyce 2-3 Mechanik Brzezina 28 kwietnia, 16:00
Orzeł Prusice 5-0 KP Brzeg Dolny 28 kwietnia, 18:00
Kolektyw Radwanice 2-2 Orzeł Sadowice 27 kwietnia, 18:30
GKS Mirków/Długołęka 0-0 Polonia Środa Śląska 28 kwietnia, 15:00
KS Żórawina 1-0 Energetyk Siechnice 28 kwietnia, 16:00
Strzelinianka Strzelin 5-1 Czarni Jelcz-Laskowice 28 kwietnia, 16:00
Widawa Bierutów 2-1 Wratislavia Wrocław 29 kwietnia, 16:00

Galeria z meczu