JUNIORZY-KOLEJNA WYGRANA

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj

JUNIORZY - Kolejka 17 - 18 marzec 2012 /niedziela/ Strzelin

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - STRZELINIANKA STRZELIN 1:2 (0:1)

Juniorzy Strzelinianki Strzelin wykonali kolejny krok do mistrzostwa w klasie okręgowej. Podopieczni Mariusza Błachańca pokonali tym razem 2:1 Polonię Środę Śląską. Zespół z naszego miasta nadal jest liderem ligowej tabeli z dużą przewagą punktową. W niedzielę 18 marca w Środzie Śląskiej juniorzy Strzelinianki Strzelin zmierzyli się z tamtejszą Polonią. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Trener Mariusz Błachaniec w meczu z Polonią postawił na następujących graczy: Gilewskiego, Pieczaka (Leoszkiewicza), Andrycha, Trząsalskiego, Kwiatkowskiego (Mroza), Humelta, Karonia, Siutę, Sebastiana Sojkę (Chytrego) i Szulca. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15. W pierwszych minutach dużo nerwowości było w poczynaniach piłkarzy obu zespołów. Ataki Strzelinianki ograniczały się do długich podań do szybkiego Dominika Szulca. Podopieczni Mariusza Błachańca prowadzenie objęli dopiero w 40 minucie. Błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Bartosz Korgul, który umieścił piłkę w pustej bramce. Do przerwy Strzelinianka prowadziła 1:0. W przerwie trener Mariusz Błachaniec dokonał dwóch zmian ofensywnych: Pieczaka zmienił Leoszkiewicz, a Sojkę Chytry. Nowi piłkarze wnieśli dużo świeżości na murawę. Zespół z naszego miasta grał dużo lepiej i konstruował wiele sytuacji bramkowych. Niespodziewanie w 70 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Radość z bramki trwała jednak krótko, ponieważ trzy minuty później Strzeliniankę na prowadzenie wyprowadził Kacper Chytry. Napastnik pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Ostatecznie klub z powiatu strzelińskiego wygrał zasłużenie 2:1. Duży udział w zwycięstwie mieli młodzi piłkarze aspirujący do gry w seniorskiej ekipie: Bartosz Korgul, Kacper Chytry i Dominik Szulc. Juniorzy z naszego miasta nadal pozostają liderem ligi okręgowej z dużą przewagą punktową i pewnie zmierzają po mistrzostwo. Zwycięzca rozgrywek awansuje do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. W najbliższą sobotę juniorzy Strzelinianki zmierzą się na własnym stadionie z Piastem Żmigród. Jesienią podopieczni trenera Mariusza Błachańca pokonali rywali na wyjeździe 1:0.

 

/ Radosław Kwiatkowski  - GAZETA STRZELIŃSKA /