DECYZJA W SPRAWIE DĘBU

Uwaga, otwiera nowe okno. Drukuj


Jest decyzja w sprawie Dębu

 
 
 

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie rywali Strzelinianki w klasie okręgowej – Dębu Dobroszyce. Zespół ukarany został dwoma walkowerami za pojedynki z Dolpaszem Skokowa i KP Brzegiem Dolnym. Klub uniknął degradacji i ujemnych punktów. Przygotowaliśmy także raport z przygotowań pozostałych rywali strzelińskiej drużyny w klasie okręgowej.

W rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 klasy okręgowej drużyna Dębu Dobroszyce została czasowo zawieszona wskutek nie rozegrania żadnego meczu przez zespół trampkarzy. Regulamin związku jasno stanowi, że drużyny w klasie okręgowej muszą posiadać także zespoły młodzieżowe, biorące udział w rozgrywkach. Dąb nie rozegrał dwóch pojedynków: z KP Brzegiem Dolnym i Dolpaszem Skokowa. Drużynie z Dobroszyc groziła degradacja, kara finansowa, odjęcie punktów lub walkowery.

Ostatecznie DZPN ukarał grzywną zespół Dębu i przyznał walkowery rywalom za dwa, nierozegrane starcia. Ekipa z Dobroszyc, po weryfikacji walkowerów, zajmuje w tabeli czternaste miejsce z 13 punktami. Strzelinianka już dwukrotnie mierzyła się w tym sezonie z Dębem. Najpierw podopieczni Andrzeja Buskiego przegrali na wyjeździe 1:0, by później pokonać rywali przed własną publicznością 7:2.

Co słychać u rywali?

Większość rywali Strzelinianki w klasie okręgowej już wznowiła treningi. Najwcześniej, bo już 26 grudnia, zajęcia rozpoczęli zawodnicy Polonii Wrocław. Zespół Jacka Opałki rozegra aż jedenaście gier kontrolnych. W pierwszym sparingu Polonia rozbiła 8:1 MKP Wołów. W meczu towarzyskim wrocławianie testowali aż dziesięciu nowych graczy. Większość z testowanych piłkarzy to juniorzy, głównie z wrocławskich szkół, którzy szukają możliwości grania w piłkę. Nowych zawodników szuka także KS Łozina, która ogłosiła nabór do drużyny seniorów. Nowi gracze szansę do przekonania trenera do swoich umiejętności będą mieli w siedmiu meczach towarzyskich. Najciekawszym rywalem KS Łoziny będzie trzecioligowa Polonia Trzebnica.

Przerwę zimową do wzmocnień wykorzystuje KP Brzeg Dolny, czyli jeden z kandydatów do mistrzostwa. Klub z powodów osobistych opuścił Jarosław Krawczyk. Z pierwszą drużyną treningi rozpoczęli natomiast juniorzy: Zawisza, Pomiećko, Karbowski i Bąkowicz, być może wkrótce dołączy do nich także Bartek Nykiel. W grach kontrolnych KP mają pojawić się kolejni, nowi zawodnicy. Zawodnicy z Brzegu Dolnego trenują cztery razy w tygodniu, a dodatkowo rozegrają kilka sparingów, m.in. z: Kontekstem Legnica, Polonią Trzebnica, Iskrą Kochlice, Pumą Pietrzykowice.

Do zmian kadrowych doszło także w Czarnych Jelcz-Laskowice. Mateusz Czajka do rundy wiosennej przygotowuje się z Polonią Wrocław, a do A-klasowego Huraganu Minkowice wypożyczony został rezerwowy obrońca Maciej Iwański. Drużynę z Jelcza-Laskowic nadal prowadzić będzie Krzysztof Konon, który w przeszłości pracował m.in. w Świtezi Wiązów.

Monika Szewczyk kolejną kadencję będzie prezesem klubu Wiwa Goszcz. Zespół wzmocniło już dwóch graczy, a działacze planują kolejne transfery. Z Wiwą treningi rozpoczął 29-letni Jarosław Gajowy z A-klasowej Baryczy Sułów, dla której w rundzie jesiennej zdobył dziesięć goli. Dużym wzmocnieniem może okazać się zaledwie 19-letni Tomasz Witiw, wychowanek Lotnika Twardogóra, który ostatnio reprezentował barwy Parasola Wrocław. Natomiast Dolpasz Skokową opuścił napastnik Paweł Janus, który powrócił do MKP Wołów.

 

Radosław Kwiatkowski - Gazeta Strzelińska